January 6, 2010

Střípky Pana Tau no.1

Mám pár novinek, které se mi nechce zabalovat do několika příspěvků, tak jsem je uzavřel do této rubriky.

Jelikož spolehlivost labelů, na kterých jsem kdy něco vydal šla rapidně dolů, rozhodl jsem se, že budu podnikat rychlé, rázné a efektivní kroky. Pokud label (respektive jeho vlastník) bude odmítat komunikovat, dělat mrtvého, bude se vymlouvat a nebude schopný vydat odměnu za prodané skladby, tak danný release na onom labelum uvolním jako “free download”. Takto jsem to již udělal s “strictly-digital” a “touchin’ down”. Momentálně je na hledáčku “magnolia digital”, a proto se blýská na uvolnění “invincible me / clarity”. Snažím se být ale tolerantní a tak ještě nějaký čas ponechám pro možné vyřešení situace. Ale jistě mě pochopíte v tom, proč by lidé měli platit nějakému subjektu, který se vůči poskytovatelům hudby chová naprosto nepřijatelně.

Další věc, na kterou bych vás rád upozornil je projekt “Owl City”, který momentálně boduje na i-tunes se svojí skladbou “Fireflies”, mohu ovšem doporučit celé jeho poslední album, které je skvělou ukázku novodobého popu (i když polovina skladeb je tak trochu až moc sladký balast). Nicméně skladby jako “cave in”, “asteroids” nebo “fireflies” jsou perfektní písničky.
Zvuková stránka alba u některých tracků je famozní, tak pěkný měkký ale plný zvuk jsem dlouho neslyšel. Například první skladba “cave in” je dokonalá ukázka zvukového mistrovství.

www.myspace.com/owlcity

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.